Phil Foden’dan şaşırtan itiraf! ‘Dünya standartlarında değilim’

Pep Guardiola yönetimindeki Manchester City’nin yıldızı Phil Foden suskunluğunu bozdu. 23 yaşındaki sol kanat, yaptığı açıklamada dünya standartlarında bir futbolcu olmadığını vurguladı.

Potansiyelinin olduğunu ancak o seviyeye henüz yükselmediğini belirten Phil Foden, “Henüz dünya standartlarında bir oyuncu değilim. Öyle biri olma olma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyorum. Ama bir teknik direktörden bu sözleri duymak çok özel. Gelişmeye devam etmek istiyorum. Bu yaptıklarınızı birkaç yıl üst üste yapmayı başarırsanız dünya çapında bir futbolcu olursunuz” dedi.

Sezon performansı hakkında gelen soruya Phil Foden, “Bu sezon çok eğleniyorum. Gayet iyi durumdayım ve aynı ruhla devam etmek istiyorum. Bazen işler yolunda gider. Bu benim en iyi sezonum olabilir. Sahaya çıkma konusunda uzun bir seri yakaladım” cevabını verdi.

23 yaşındaki yıldız oyuncu bu sezon Manchester City’de 39 maça çıktı. Phil Foden bu karşılaşmalarda 16 gol attı ve 10 asist üretti.

İngiliz yıldızın Manchester City ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2027’de sona erecek. Phil Foden’ın güncel piyasa değeri 110 milyon euro.

Manchester City altyapısında yetişen Phil Foden, İngiltere Milli Takımı’nın formasını 31 karşılaşmada terletti. 23 yaşındaki hücumcu bu mücadelelerde 4 gol atma başarısı gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x