Bakan Göktaş: Kaybolmuş bir 5 yıl olarak sayabiliriz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir, Ankara’daki temasları kapsamında Mamak’ta AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezini ziyaret etti. Burada partililer tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Bakan Göktaş, seçim hazırlıkları kapsamında yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Ardından partililere konuşma gerçekleştiren Bakan Göktaş, Mamak’ta bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, 9 gün sonra yapılacak seçimler için destek beklediğini dile getirdi.

‘HİZMET BELEDİYECİLİĞİNE DEVAM DİYECEĞİZ’

Ankara’nın son 5 yıldır eser ve hizmet siyasetinden çok uzakta olduğunu ifade eden Bakan Göktaş “Önümüzdeki bu seçimde yine son dakikaya kadar sandığa sahip çıkarak inşallah Ankara Büyükşehir Belediyemizde Turgut Altınok Başkanımızla, Mamak’ta Asım Balcı Başkanımızla eser ve hizmet belediyeciliğine devam diyeceğiz” dedi.

Bakan Göktaş, buradaki temaslarının ardından  Mamak’ta bulunan Laika Akbilek Aile Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezdeki kreşte çocuklarla yakından ilgilenen Bakan Göktaş, ardından eğitim verilen odaları tek tek gezerek kadınların yapmış olduğu çalışmaları yakından ilgiyle inceledi. Bakan Göktaş, üreten kadınlara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

‘KAYBOLMUŞ BİR 5 YIL OLARAK SAYABİLİRİZ’

İncemelerinin ardından  kadınlarla bir araya gelen Göktaş, bakanlık olarak yaptıkları hizmetlerin odağında kadın, çocuk, engelli, yaşlı ve ailenin olduğunu anlattı. 

31 Mart 2024 seçimlerinin önemine değinerek, Büyükşehirde kaybolan 5 yılın olduğunu belirten Bakan Göktaş, “Çocuklarımız için, kadınlarımız için, engelli ve yaşlılarımız için kaybolmuş bir 5 yıl olarak sayabiliriz“ dedi.

‘GERÇEK ESER VE HİZMET BELEDİYECİLİĞİNİN OLDUĞU BİR ANKARA GÖRECEĞİZ’

Bakanlık olarak Aile Merkezi gibi eserlerin açılmasına destek verdiklerini belirten Göktaş, “İnşallah Ankara’yı hep beraber çok daha iyi noktalara getireceğiz. Kadınıyla genciyle yaşlısıyla her birimizin huzur bulduğu ve gerçek eser ve hizmet belediyeciliğinin olduğu bir Ankara göreceğiz.” diye konuştu.

Bakan Göktaş, Aile Merkezi ziyaretinin ardından Küçük Kayaş Mahallesi’nde bulunan esnafı ziyaret ederek hayırlı bol kazançlar temennisinde bulundu. Bakan Göktaş, cadde üzerinde karşılaştığı vatandaşlarla da selamlaşarak bir süre onlarla sohbet etti.

Öte yandan Bakan Göktaş’a ziyaretleri kapsamında Cumhur İttifakı Mamak Belediye Başkan Adayı Asım Balcı ve AK Parti Ankara Milletvekili Zehranur Aydemir de eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x