AKP’li Başkanın Oğlunun Öldüğü Kazada Sürücüye Tahliye!

Zonguldak’ta 21 Ağustos 2023’te AKP Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan’ın oğlu Muhammet Ali Arslan yönetimindeki motosiklet, hatalı dönüş yapan Şahin Gültekin yönetimindeki 34 FG 8938 plakalı otomobile yandan çarptı. Kazada sürücü Arslan ile arkasındaki arkadaşı Gökhan Katıoğlu, yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Arslan, kurtarılamadı. Gözaltına alınan sürücü Şahin Gültekin de tutuklandı.

15 YILA KADAR HAPSİ İSTENMİŞTİ

Şahin Gültekin hakkında hazırlanan iddianamede, hatalı dönüş yaptığı, sinyal vermediği ve trafik kurallarına uymadığı belirtilerek ‘taksirle bir kişinin ölümü ile bir kişinin yaralanmasına neden olma’ suçlamasıyla dava açıldı. Bu aşamada Gökhan Katıoğlu da hayatını kaybedince dosyalar birleştirildi. Sürücünün ‘taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma’ suçlamasıyla 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı.

YENİDEN RAPOR TALEBİYLE TAHLİYE EDİLDİ

Savcı, mütalaasını sunmak için süre istedi ayrıca sanığın tutukluluk halinin devamını talep etti. Sanık avukatı, motosiklette yolcu olarak bulunan Gökhan Katıoğlu’nun kask takmaması ile ölümü arasındaki illiyet bağının araştırılması ve mevcut rapordaki eksiklerin giderilmesi için yeniden rapor alınmasını istedi. Mahkeme heyeti, sanık avukatının yeniden rapor alınması talebini reddederken, Gültekin’in tutuklulukta geçirdiği süreyi, atılı suçun taksirli suç olmasını ve tutuklamanın tedbir niteliğini dikkate alarak tahliyesine karar verdi. Heyet, duruşmayı mütalaanın sunulması için erteledi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x