ABD’nin meşhur ıstakoz restoranı Red Lobster battı

Şirket kaynakları, iflas başvurusunun, restoran zincirinin faaliyetlerini sürdürebilmesi için gerekli olabileceğini belirtiyor. Red Lobster’ın nakit akışlarındaki zayıflamanın, yüksek kira sözleşmeleri ve işçilik maliyetlerinden kaynaklandığı ifade ediliyor. Yeniden yapılandırma görüşmeleri halen devam ederken, nihai karar henüz verilmedi.

RED LOBSTER’IN KÖKLERİ VE BAŞARILI GEÇMİŞİ

Red Lobster, 1968 yılında Florida’nın Lakeland kentinde tek bir restoran olarak kuruldu. 1992 yılında peynir aromalı bisküvilerini tanıttıktan sonra büyük bir ticari başarı elde etti. Şu anda ABD ve Kanada’da yüzlerce restoranın yanı sıra uluslararası bir zincir olarak faaliyet gösteriyor.

Zincir restoran sektörünün öncülerinden biri olarak tanınan Red Lobster, rahat yemek atmosferi ve Cheddar Bay Biscuits ile kızarmış karides gibi ikonik lezzetlerle biliniyor.

SON YILLARDA YAŞANAN SAHİP DEĞİŞİKLİKLERİ VE FİNANSAL ZORLUKLAR

Şirket, son yıllarda birden fazla kez sahip değiştirdi. 2020’de Thai Union Group’un kontrolüne geçen Red Lobster’da, bu yıl içinde Thai Union Group, restoran zincirindeki hisselerini azalttı.

Yaklaşık 56 yıldır faaliyet gösteren zincir, promosyonlardan kaynaklanan finansal kayıplar nedeniyle ciddi zararlar yaşadı. ABD’de son yıllarda büyük şirketlerin iflas başvuruları artarken, Red Lobster da yakın dönemde iflas başvurusunda bulunan diğer dev şirketler olan WeWork ve Rite Aid gibi firmalarla aynı kaderi paylaşabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x