Koç Ailesine Evlatlık Gelmişti: Bir Haftada Kazandığı Para ile Teyzesini Geride Bıraktı! Türkiye’nin En Zengin Kadını Oldu

Türkiye’nin en zengin ailesi olarak bilinen Koç Ailesine evlat edinilerek dahil edilen İpek Kıraç, iş dünyasında parlamaya devam ediyor.

Her yıl dünyanın en zengin insanlarını bir liste halinde yayınlayan Forbes 500, anlık olarak internet sitesinde yer verdiği tabloda 2024’ün en zengin milyarderlerini de gözler önüne serdi. Bu listede yer alan Türk milyarderlerin ise yatırımları ve varlıkları, her hafta kazandıkları ve kaybettikleri para ile listeleniyor.

TEYZESİNİ GEÇTİ, TÜRKİYE’NİN EN ZENGİN KADINI OLDU

İpek Kıraç, son 1 hafta içerisinde 174 milyon dolarlık (yaklaşık 5.5 milyar TL) kazancı ile toplam servetini 3.5 milyar dolara çıkardı ve Türkiye’nin en zengin ikinci iş insanı oldu. Ayrıca Kıraç, bu servetiyle teyzesi Semahat Sevim Arsel’i geride bırakarak Türkiye’nin en zengin kadını oldu.

EVLATLIKTAN REDDEDİLMİŞTİ

İpek Kıraç, Kasım ayının başlarında babası İnan Kıraç tarafından, servetine el koyulmak istenildiği iddiası ile evlatlıktan reddedilmişti.

Türkiye’nin önde gelen iş insanlarından İnan Kıraç, tüm varlığına el koymak istediği gerekçesi ile kızı İpek Kıraç’ı evlatlıktan reddettiğini açıklamıştı. İnan Kıraç, kuracağı vakıf aracılığı ile tüm mal varlığını eğitime muhtaç çocuklara bağışlayacağını belirtmişti.

İPEK KIRAÇ’IN ÖNÜNDEKİ TEK İSİM MURAT ÜLKER OLDU

Forbes 500 tarafından paylaşılan listenin zirvesinde yer alan isim ise, 5 milyar dolarlık servetiyle Murat Ülker oldu. Ülker, aynı zamanda dünyanın en zengin 617. insanı seçildi. Bu sonuçla birlikte ilk 500 listesinde Türkiye’den hiçbir iş insanı yer alamadı.

İŞTE TÜRKİYE’NİN EN ZENGİN 10 İSMİ

1. Murat Ülker (5 milyar dolar)

2. İpek Kıraç (3.5 milyar dolar)

3. Semahat Sevim Arsel (3.4 milyar dolar)

4. Şaban Cemil Kazıncı (3.3 milyar dolar)

5. Mustafa Rahmi Koç (3 milyar dolar)

6. İbrahim Erdemoğlu (2.9 milyar dolar)

7. Erman Ilıcak (2.7 milyar dolar)

8. Ali Erdemoğlu (2.6 milyar dolar)

9. Ferit Şahenk (2.5 milyar dolar)

10. Hamdi Ulukaya (2.3 milyar dolar)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x